image м. Київ, М. Трублаїні, 37-В
Прокласти маршрут
image м. Вишневе, вул. Київська, 2
Прокласти маршрут

Обслуговування кондиціонерів у Вишневому

Обслуговування і заправка кондиціонерів авто

Система кондиціонування автомобіля покликана забезпечувати оптимальну температуру і вологість в салоні, щоб пасажири відчували себе максимально комфортно під час поїздки, а водій міг повністю сконцентруватися на управлінні автомобілем.

Компоненти та принцип роботи системи кондиціонування

Одним з основних принципів роботи кліматичної установки в авто є видалення надлишків тепла з навколишнього повітря при його проходженні через випарник і подача охолодженого повітря в салон. За допомогою холодоагенту, що циркулює в системі, поглинене тепло виводиться в навколишнє атмосферу.

Головними компонентами системи кондиціонування є:

  • компресор;

  • конденсатор з фільтром осушувачем;

  • розширювальний клапан;

  • випарник.

За правильною роботою кліматичного обладнання стежать декілька датчиків.

Причини та симптоми несправності кондиціонерів авто

Автокондиціонери вимагають до себе належної уваги та регулярного догляду. Найпоширеніші несправності системи кондиціонування — відсутність холоду і неприємні запахи. При її роботі утворюється волога, яка, накопичуючись на випарнику і змішуючись там з брудом і пилом, створює ідеальні умови для розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Для вирішення цієї проблеми використовують спеціальні салонні фільтри, які необхідно міняти не рідше одного разу на рік.

Причиною порушення роботи системи кондиціонування також може стати дорожній бруд, який потрапляє між радіатором охолодження і конденсором. Як правило, він призводить до корозії алюмінієвих деталей, а будь-яка мікротріщина або пробоїна чревата витоком холодоагенту. Чистку конденсора рекомендується проводити разом з чищенням системи охолодження автомобіля кожні 30-40 тисяч кілометрів.

В процесі експлуатації автомобіля відбувається мимовільний витік холодоагенту. За рік його втрата зазвичай становить 15% загального обсягу, що вважається нормою для повністю справної системи. В цьому випадку обслуговування кондиціонера авто зводиться до відновлення потрібної кількості холодоагенту. Заправляти систему бажано кожні три роки, оскільки через недостатній обсяг холодоагенту збільшується навантаження на двигун, і знижується ресурс компресора.

Якщо втрата холодоагенту вище норми, то слід провести діагностику системи кондиціонування. Виявити витік можна за допомогою спеціального приладу або барвника та ультрафіолетової лампи. Як правило, в результаті перевірки виявляються порушення герметичності з'єднань.

Обслуговування кондиціонерів

Заправка та обслуговування кондиціонерів авто включає в себе наступні види робіт:

  • заміна салонного фільтра;

  • антибактеріальна обробка елементів кондиціонування (дезінфекція) спеціальними сумішами;

  • зовнішня чистка (миття) конденсора струменем води;

  • заправка холодоагенту.

Заправка кондиціонера

Багато машин на вітчизняних дорогах використовують холодоагент R134, але по екологічним вимогам повинні використовувати холодоагент R134 WF. Щоб знати точно, яка марка необхідна, треба зазирнути під капот, де є наклейка з відповідною інформацією.

Заправити кліматичну систему можна самостійно, але краще звернутися до професіоналів. Фахівці СТО Smotor не перший рік займається обслуговуванням і заправкою кондиціонерів автомобілів. Робота проводиться з використанням автоматичної установки з високими технічними характеристиками. Ціну на заправку кондиціонера в компанії Smotor можна дізнатися на офіційному сайті.

Де ми знаходимося
м. Вишневе, вул. Київська, 2
image 38 073 503-05-45
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 067 503-05-45 image sto@smotor.com.ua
м. Київ, вул. Миколи Трублаїні, 37-В
image 38 098 722-59-77
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 098 722-59-77 image sto@smotor.com.ua
Ми в соціальних мережах
sand-clocks